Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  A- A+
  KURUMUMUZ

       Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumumuz 11.11.2013 tarihli Bakanlık oluruyla 800 kişilik olarak hizmete açılmış ve 28.11.2013 tarihinde hükümlü kabulüne başlanmıştır. Kurumumuzun kapasitesi daha sonra bakanlık oluru ile 1120 hükümlüye çıkarılmış olup, 96 koğuş 2 atölye, spor salonu, mutfak, çamaşırhane ve kalorifer dairesinden oluşan hizmet binalarıyla faalitetine devam etmektedir.

      Kurumumuz Kırklareli-Babaeski karayolu 17. Kmde Menekşedere mevkiinde bulunmaktadır. Kurumumuza ait toplam 997 dönüm arazi mevcuttur. İşyurtları yüksek kurulumuzun onaylarıyla kurumumuzda hizmet sektörü, uygulamalı sosyal tesis işletmeciliği, endüstri ürünleri, inşaat ve onarım işleri ile tarım ve hayvancılık ana faaliyet iş kolları kurulmasına izin verilmiştir.

      Kurumumuzda mevcut arazi üzerinde Ziraat iş koluna bağlı olarak; sebze,mevye, tahıl, yem bitkileri ve endüstriyel tarım ürünleri yetiştirilmektedir.

      Hedeflerimiz :

  • Kurumumuz tarafından tarımsal faaliyetlerin daha etkin ve verimli olması amaçıyla çeşitli kurumlarla işbirliği çalışmaları yürütülmektedir.
  • Meslek kursları ile üretim faaliyetlerinde çalışan hükümlülerin daha etkin olmaları ve meslek edinmeleri amaçlanmaktadır.
  • Mevcut arazimiz tam kapasite ile kullanılmakta olup hükümlülerimizin daha etkin, verimli ve üretken olmaları adına yeni tarım arazileri tespit edilerek kurumumuza kazandırılması ve yeni iş kolları açılarak faaliyetlerimizin arttırılması hedeflenmektedir.
  Adres

  Turist mahallesi babaeski caddesi no:1 KAVAKLI

  Telefon

  0288 246 12 11 - 0507 456 08 94

  0288 246 12 66

  E-Posta

  kirklareli.acikisaretadalet.gov.tr